ایران لایت

نورپردازی کافه برای بهتر دیده شدن

نورپردازی کافه
آنچه در این مقاله می‌خوانید...

 شما برای هر کسب و کاری نیاز به دیده شدن دارید. زمانی که در بین عموم با تبلیغات، ایده پردازی و سبک طراحی بهتر دیده می شوید. قاعدتا می توانید سریع تر به سودهی بیشتری هم دست پیدا کنید. از همین رو برای یک کار مدرن و بسیار به روز همانند بر پایی یک کافی شاپ بهترین گزینه برای شما و مجموعه شما دیده شدن است. این بولد شدن را شما می توانید از راه های بسیار متمایزی دنبال کنید و مهم ترین آن نورپردازی در فضای بیرونی و داخل کافه است. بر همین اساس در ادامه قرار است از نورپردازی کافه که اصلی ترین المان در سودهی بیشتر و موقعیت متمایز تر شما در بین سایر رقبای کاری محسوب می شود بیشتر بگویم. پس اگر شما هم تصمیم خود را برای افتتاح یک کافی شاپ یا بازسازی آن گرفته اید کافی است تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

نورپردازی کافه در تم کافی شاپ با رنگ تیره

مهم ترین بخش ها برای ایده پردازی با نور

نورپردازی صحیح و اصولی می تواند کلید موفقیت شما در منطقه باشد. چرا که شما با این هنر علاوه بر معرفی خود از نمای بیرون به مشتری می توانید محیط منحصر به فرد تری را هم در داخل کافی شاپ مهیا کنید و تجربه سودهی بیشتر را با این هنر امتحان کنید.

نورپردازی بیرونی کافی شاپ

حتی اگر قرار باشد شما یک محیط دنج و تاریک را در داخل کافی شاپ داشته باشید نیاز است در محیط بیرون حسابی جشنواره ای از نور را به پا کنید. چرا که اگر فضای بیرون کافی شاپ شما تاریک باشد اصلاً به چشم نمی آید. حال اگر قرار باشد با چیدمان میز و صندلی در بیرون کافی شاپ پذیرایی از مشتریان خود را فراهم سازید. بدون تردید نیاز به یک نورپردازی حرفه ای خواهید داشت. به این خاطر که از یک سمت باید در معرض دید باشید و از سمت دیگر راحتی مشتریان شما با این نورپردازی باید دنبال شود. کافی شاپ‌ها معمولاً ویترین ندارند و شما باید با نورپردازی اصولی، معرف کسب و کارتان باشید.

نورپردازی داخلی کافی شاپ حرفه ای

در نگاه اول یک مشتری تصمیم خود را می گیرد که کافی شاپ شما را برای انتخاب های بعدی در لیست علاقه مندی خود قرار دهد یا خیر؟ بر همین اساس شما باید بسیار هوشمندانه نورپردازی فضای داخلی کافی شاپ را برای معرفی شخصیت و برند اختصاصی تان در نظر داشته باشید. باید رنگ، دکوراسیون و طراحی داخلی در کنار نورپردازی حرفه‌ای معرف شما باشد و به جای مدیریت با مشتریان صحبت کند. هر چقدر موسیقی، دکوراسیون داخلی کافی شاپ، منو پیش روی مشتری و نوع نورپردازی با یک دیگر بیشتر مرتبط باشند شما موفق تر خواهید بود.

نورپردازی حرفه‌ای کافه

انواع نورپردازی را بشناسیم

همان طور که می دانید دنیای نور و چراغ های تزئینی این روزها به قدری گسترده شده است که شما به راحتی با دست باز می توانید دست به انتخاب بزنید. در ادامه قرار است بخشی از این محصولات را به شما معرفی کنیم.

لامپ های تزئینی آویزی برای یک تیر و دو نشان

لامپ های آویز را به کسانی توصیه می کنیم که با یک تیر دو نشان را می خواهند به هدف بزنند. با استفاده از این لامپ‌ها علاوه بر نورپردازی کافه به صورت تأکیدی می توانید به صورت عمومی هم تمام فضا را روشن کنید. کافی است در قسمت هایی که میز مهمان قرار دارد این لامپ ها نصب شود تا هم میز روشن شود و هم در نگاه کلی محیط روشن تر دیده شود. چراغ‌های آویز هیچ وقت از مد نمی‌افتند و همیشه برای کافی شاپ شما سبب ایجاد یک دکوراسیون خاص می‌شوند.

چراغ های ریلی کم هزینه

چراغ های ریلی را به کسانی که می خواهند ظاهری مدرن را در فضا تجربه کنند توصیه می کنیم. چرا که علاوه بر شکل ظاهری متفاوت آن که بسیار مورد استقبال از سوی دکوراتورها واقع شده است، قابلیت تنظیم نور در صرفه جویی هزینه برق، بسیار به شما کمک می کند.

چراغ های خطی برای متفاوت دیده شدن

چراغ‌های خطی را بدون شک همه شما در قسمت های مرتبط با زیر کابینت، کانتر، شلف های دکوری و هر بخش دیگری که نیاز به بیشتر دیده شدن دارد مشاهده کرده اید. شما از این سبک نورپردازی را می توانید برای شلف های مرتبط با لیوان و وسایل پذیرایی، قاب های دکوری روی دیوار، نقاشی های استفاده شده در محیط که نیاز به پررنگ تر دیده شدن دارد استفاده کنید.

نکات مهم برای اجرای نورپردازی ماهرانه

  • نورهای رنگی ممنوع، چرا که سبب می شود کافی شاپ شما شبیه یک سیرک به تصویر کشیده شود. البته اگر استفاده از یک آیتم رنگی قرار باشد در محیط به کار گرفته شود مانعی ندارد. بر فرض شما از تم رنگی قهوه ای و طوسی برای ایده پردازی بهره گرفته اید. در این صورت می توانید با چراغ های قهوه ای و زرد به صورت ترکیبی نورپردازی کافه را دنبال کنید. یا اگر یک تم رنگی مثل بنفش، سبز یا آبی آیتم مهم رنگی شما محسوب می شود. در این صورت اگر استفاده شما خیلی اغراق آمیز نشود استفاده از یکی از این رنگ ها در کنار رنگ اصلی شما مشکلی را ایجاد نمی کند.
  • استفاده از نور خورشید در طول روز مهم ترین گزینه برای نورپردازی محسوب می شود. چرا که جریان انرژی را در محیط به چرخش در می آورد. از شادابی محیط مشتریان شما بیشتر انرژی می گیرند. در آخر هم شما اصلی ترین پارامتر از اصول فنگ شویی را رعایت کرده اید. این سه مورد مهم بدون تردید مشتریان شما را به مشتری وفادار تبدیل خواهد کرد و شما بار دیگر حضور او را در کافی شاپ خود تجربه خواهید کرد.
  • نورپردازی دیواری را هم می توانید با استفاده از چراغ های دیواری که با دو سبک مدرن و کلاسیک در پیش روی شما قرار داده می شود تجربه کنید. پس کافی است متناسب با سبک دکوراسیون و اکسسوری های استفاده شده از چراغ هایی که به صورت دیواری طراحی شده است برای این سبک ایده پردازی استفاده کنید. این مدل از چراغ ها اگر بالای میز مشتری شما نصب شود مانع از ایجاد مزاحمت اطرافیان برای خلوت خصوصی آن ها می شود. چرا که تمرکز این نور بیشتر برای روشن کردن فضای روی میز است و از فضای دور، دید خیلی زیادی وجود ندارد.

کلام آخر در مورد اصول نورپردازی کافه

 همان طور که اشاره شد با استفاده از نورپردازی کافه به صورت هم‌زمان می توانید سه قانون را رعایت کنید. در قدم اول نور کمتری را برای صرفه جویی اقتصادی بیشتر در محیط تجربه کنید به شرط آنکه از راهنمایی های ایران لایت بهره بگیرید. در قدم بعد به خوبی از بیرون به چشم مشتری خواهید آمد و در طی زمان به سود اقتصادی بیشتر دست پیدا کنید. در آخر هم باید بگویم یک نورپردازی حرفه ای به شما کمک می کند تا به خوبی برند و شخصیت کافی شاپ خود را به نمایش بگذارید. امید است موارد اشاره شده توانسته باشد شما را برای رشد بیشتر در کسب و کارتان یاری کرده باشد و از این پس بهترین ها در پیش روی شما باشد.

مکعب طلایی ایران لایت
تیم تولید محتوای ایران لایت

ما به عنوان تیم تولید محتوای ایران لایت، تلاش خودمان را می‌کنیم تا بهترین و کاربردی ترین محتوا‌ها را برای شما بنویسیم. تنها داشتهٔ ما، توجه شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه لایت
با بخش های مختلف فروشگاه لایت آشنا شوید.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

پیدا کردن راحت محصول با
دسته بندی محصولات
کمک گرفتن از مشاوران لایت در
پشتیبانی
انتخاب بهتر با
بررسی محصولات
در دسترس بودن خدمات در
حساب کاربری