ایران لایت

5 نکته طلایی برای نورپردازی رستوران

نورپردازی رستوران
آنچه در این مقاله می‌خوانید...

تحقیقات جدید نشان داده است که نورپردازی تأثیر مستقیم بر روی درآمد کسب و کار شما دارد. بر همین اساس می خواهیم امروز به نقش نور در فضا سازی رستوران قدری بیشتر بپردازیم. همه شما به خوبی می دانید مشتریانی که پا به رستوران می گذارند ابتدا به دنبال یک غذای باکیفیت هستند و سپس به دنبال محیطی مناسب و آرام می گردند. پس نقش نورپردازی رستوران، دکوراسیون داخلی و برخورد پرسنل بر جذب مشتری و وفاداری آن ها به مجموعه شما بسیار اثر گذار است. بر اساس آخرین آمار به دست آمده، 72% از مشتریانی که برای بار اول به رستورانی با نور بد رفته اند، دیگر به آن جا مراجعه نکرده‌اند. درست در نقطه مقابل این موضوع باید بگویم 74% از مشتریان هم به دلیل سبک نورپردازی ایده الی که از یک رستوران مشاهده کرده اند به مشتری وفادار آن مجموعه تبدیل شده اند. حال که به اهمیت این موضوع پی بردید خارج از لطف نیست که نکات طلایی که برای این مهم این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است را با هم مرور کنیم.

نکته اول- انواع نورپردازی رستوران را بشناسید

  • نورپردازی محیطی به نورپردازی گفته می شود که به صورت مشترک تمام فضا را روشن کرده باشد؛ یعنی منبع نور به صورت مشخص تمام محیط اطراف را به مشتری نشان می دهد و چیزی برای پنهان کردن وجود ندارد.
  • نورپردازی تزئینی عموماً در رستوران ها برای نمایش بهتر دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد؛ مثلاً در قسمت بالا یا پایین شلف هایی که برای ظروف تزئینی استفاده شده است، نورپردازی دنبال می شود. یا اینکه نور برای نشان دادن یک تابلو یا یک نقاشی کاربرد بیشتری دارد.
  • نورپردازی ضروری هم عموماً برای کافی شاپ ها به کار گرفته می شود چرا که برای دنج تر نشان دادن فضا سعی می شود که خیلی از نور مصنوعی استفاده نشود. نور بیشتر برای خواندن منو، شستن ظرف ها و پذیرایی راحت‌تر پرسنل به کار گرفته می شود.
نورپردازی کافه

نکته دوم- نقش سبک چیدمان با نورپردازی

  • سبک دکوراسیون مدرن به نورپردازی به رنگ سفید نیاز دارد. چون المان های دکوراسیون مدرن ساده و خطی دنبال می شوند. هر چقدر آیتم رنگی شما هم برای نورپردازی رستوران ملایم تر باشد تصویر سازی بهتری فراهم می‌شود.
  • سبک دکوراسیون کلاسیک به نور کمتری نسبت به دکوراسیون مدرن نیاز دارد. چرا که قرار است کار تصویر سازی به سبک روستیک، کلاسیک و سنتی دنبال شود. برای این سبک چیدمان توصیه ما استفاده از تناژ رنگی خنثی برای نورپردازی رستوران است؛ مثلاً از چراغ های تزئینی مشکی و طوسی با تم رنگی زرد و سفید بهتر است استفاده شود.
  • سبک دکوراسیون لوکس سلطنتی نیاز به نوری از تلالو خورشید دارد و هیچ انتخابی بهتر از رنگ زرد برای این سبک دکوراسیون برای شما نیست. عموماً از آیتم هایی که رنگ طلایی دارند برای این دکوراسیون به قصد لوکس تر نشان دادن فضا استفاده می‌شود که رنگ زرد به این شکوه بیشتر دامن می‌زند.

نکته سوم- تاثیر نورپردازی بر روی هر وعده غذایی

  • نور مخصوص برای صبحانه بهتر است حسابی پر انرژی و زیاد باشد؛ یعنی تصور اینکه صبح باید تمام برق ها خاموش باشد امری اشتباه است. چرا که کسانی که برای صرف صبحانه به رستوران شما می آیند قرار است روز پر‌کاری را دنبال کنند. پس هر چقدر از نور سفید بیشتر استفاده شود نورپردازی رستوران شما موفق تر دنبال شده است.
  • نورهای مصنوعی برای ناهار حذف شوند. چرا که افراد در این تایم از روز نیاز به قدری آرامش به جهت فارغ شدن از کارهای روزانه دارند تا برای ادامه راه آماده شوند. به همین دلیل توصیه می شود تمامی برق های رستوران خاموش شود و از نور طبیعی خورشید با باز کردن درب و پنجره ها و کنار زدن پرده ها به جهت انرژی بیشتر استفاده شود.
  • نورهای ملایم را برای شام استفاده کنید چون افرادی که به رستوران شما مراجعه می کنند حسابی خسته هستند. هر‌چقدر نور کمتر باشد شما برنده‌تر خواهید بود. ترجیحا حتی می توانید از آباژورهای دیواری و یا حتی نور شمع برای نورپردازی رستوران خود کمک بگیرید.
نورپردازی شام

نکته چهارم- با نورپردازی به مشتری خود دروغ نگویید!

این حق مشتری شما است که غذایی که برای او سرو می شود را با تمام جزئیات ببیند. بر همین اساس شما نباید از نور خیلی زیاد به صورت نقطه ای روی میز پذیرایی در رستوران خود استفاده کنید که غذا خیلی پر آب و رنگ نشان داده شود. نه اجازه دارید که نور را به حدی کم کنید که شخص به سختی بتواند غذا و مخلفات روی میز را ببیند. این کار بدون شک نارضایتی مشتری را در بر خواهد داشت و شما دیگر او را در رستوران خود نخواهید دید. هر چقدر نورپردازی واقعی‌تر و هم‌تراز تر با سبک دکوراسیون رستوران شما باشد قطع به یقین بازدهی بیشتری را برای جذب مشتری برای شما خواهد داشت.

نکته پنجم-استفاده از نورهای رنگی مخصوصا قرمز ممنوع!

این را به یاد داشته باشید که از برخی رنگ های تند مثلاً قرمز، نارنجی، آبی و بنفش نباید در رستوران خود استفاده کنید. چون این رنگ ها به رنگ های هیجانی شهرت دارند و اشتهای مشتری شما را از بین می برد. استفاده از ریسه های رنگی و لامپ های رنگارنگ اصلاً برای کلاس کاری رستوران شما گزینه انتخابی مناسبی نیستند. پس در انتخاب رنگ لامپ رستوران حسابی دقت کنید.

استفاده از نور قرمز در رستوران

مروری بر نکات طلایی نقش نورپردازی در رستوران

همان طور که در مقاله پیش رو مطالعه کردید بسته به سبک دکوراسیون رستوران شما نوع نورپردازی رستوران هم تغییر می کند. این امر حتی با توجه به منوی غذایی که به مشتری برای صبحانه، ناهار و شام ارائه می دهید قابل تغییر است. از آنجایی که استفاده از ترکیب رنگ جذاب، نورپردازی رستوران، دکوراسیون کاربردی موثر و ده ها امر دیگر سبب می شود تا کیفیت غذای بالای رستوران شما به جذب بیشتر مشتری برای شما کمک کند. به شما توصیه می کنیم برای این امر مهم حتماً از متخصصین ایران لایت برای بازدهی بیشتر در پروسه کاری خود یاری بگیرید.

مکعب طلایی ایران لایت
تیم تولید محتوای ایران لایت

ما به عنوان تیم تولید محتوای ایران لایت، تلاش خودمان را می‌کنیم تا بهترین و کاربردی ترین محتوا‌ها را برای شما بنویسیم. تنها داشتهٔ ما، توجه شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه لایت
با بخش های مختلف فروشگاه لایت آشنا شوید.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

پیدا کردن راحت محصول با
دسته بندی محصولات
کمک گرفتن از مشاوران لایت در
پشتیبانی
انتخاب بهتر با
بررسی محصولات
در دسترس بودن خدمات در
حساب کاربری