ایران لایت

دکوراسیون سوپرمارکت کوچک

دکوراسیون سوپرمارکت کوچک
آنچه در این مقاله می‌خوانید...

در یک سوپر مارکت برای رفع نیاز مشتریان باید اقلام بسیاری را در مغازه داشته باشیم. از آنجایی که برخی از این اقلام بزرگ و برخی دیگر کوچک هستند، نیاز است دکوراسیون آن به گونه‌ای دنبال شود که در کنار کاربردی بودن، زیبایی خاصی را هم در محیط به تصویر بکشد. بر همین اساس در ادامه قرار است راهکارهایی را برای رسیدن به یک دکوراسیون منحصر به فرد با شما عزیزان در میان بگذاریم. پس اگر قصد دارید کسب و کار جدیدی را آغاز کنید و در لیست برنامه‌ریزی شما سوپر مارکتی قرار دارد، برای دکوراسیون سوپرمارکت کوچک خود با ما همراه باشید.

دکور سوپر مارکت کوچک

درست است که سوپر مارکت شما کوچک است و از مواد اولیه تا لوازم مورد استفاده برای تغییر دکوراسیون خیلی هزینه بر نیست، اما باید بدانید که این سبک مغازه‌ها قدری با پیچیدگی دکوراسیون سوپرمارکت کوچک شما را روبرو می‌کند و باید اصول استاندارد آن را بدانید.

استفاده حداکثری از محیط

 1. از قفسه‌های بلند و باریک تا سقف استفاده کنید تا فضای ذخیره‌سازی را به حداکثر برسانید. بسته به اندازه محصولات و کاربرد آن برای مشتری، می‌توانید چیدمان آن را از بالا تا کف مغازه دنبال کنید؛ یعنی هر چه کاربرد محصول بیشتر بود، دسترسی به آن هم باید ساده‌تر دنبال شود.
 2. سعی کنید تمامی قفسه‌ها روی دیوار نصب شود و هیچ فضایی روی زمین اشغال نشود. این کار به رفت و آمد بهتر مشتری و جابجایی وسایل و کارتن‌های مواد اولیه بسیار در گذر زمان به شما کمک می‌کند.
 3. از ایستگاه‌های فروش کوچک برای اقلام پرمصرف یا فصلی در زمان دکوراسیون سوپر مارکت کوچک خود استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید بخشی از مغازه را به کالاهای پرمصرف بر حسب تجربه سایر مغازه‌داران اختصاص دهید و خرید چند برابری را تجربه کنید. مشتری با مشاهده برخی از اقلام مصرفی پرکاربرد، در صورتی که نیاز هم نداشته باشد، آن ها را ممکن است خریداری کند.
 4. کف‌پوش باید بادوام، ضد آب باشد و به راحتی هم تمیز شود. گزینه‌های مختلفی برای کف‌پوش سوپر مارکت وجود دارد که ما به شما کاشی، وینیل و اپوکسی را توصیه می‌کنیم.
قفسه های لوازم سوپر مارکت چیده شده تا زیر سقف
استفاده از تمام فضای سوپر مارکت با چیدن شلف تا زیر سقف

جلب توجه مشتریان

 1. از مصالح با کیفیت بالا مانند چوب، سنگ و فلز استفاده کنید. این مواد حس لوکس بودن را به فروشگاه شما می‌بخشند.
 2. از چیدمانی استفاده کنید که هم کاربردی و هم تصویر جالبی را به نمایش بگذارد. هر چقدر از دکورهای شیک و مدرن استفاده کنید، کسب و کار شما لوکس‌تر برای مشتری به تصویر کشیده می‌شود.
 3. محصولات خود را به روشی جذاب به نمایش بگذارید. از چیدمان‌های خلاقانه، نورپردازی و علائم استفاده کنید تا توجه مشتریان را جلب کنید.

مقاله مرتبط: انواع نورپردازی داخلی برای تزئین خانه و محیط کار


ایجاد حس جریان

 1. برای اینکه مشتریان به راحتی بتوانند در بین قفسه‌ها حرکت کنند، راهروها را عریض نگه دارید. سعی کنید هیچ وسیله بدون استفاده‌ای را در بین مسیر قرار ندهید. به عنوان مثال، کارتن قند و شکر را بهتر است به انبار منتقل کنید و فقط برای استفاده روزانه آن‌ها را به مغازه بیاورید.
 2. اقلام پرمصرف را در انتهای فروشگاه قرار دهید تا مشتری مجبور به طی مسافت بیشتری شود و در حین عبور از کنار سایر محصولات، آن‌ها را نیز ببینند. به این کار چیدمان استراتژیک گفته می‌شود و سبب می‌شود فروش شما هم بیشتر شود؛ مثلاً سبد نان و لبنیات را در زمان دکوراسیون سوپر مارکت کوچک، انتهای مغازه قرار دهید.
 3. از قفسه‌بندی یا علائم برای ایجاد بخش‌های مختلف برای محصولات مختلف استفاده کنید. مثلاً مواد شوینده را از سبد چیپس و پفک مجزا کنید. یا اینکه دکور بخش کودک را که مرتبط با پوشک و مواد شوینده می‌شود را با دکوراسیون سوپر مارکت بخش سس‌ها متمایز کنید تا وجه تمایز آن خود سبب دسترسی ساده‌تر به آن‌ها شود.

ایجاد فضایی دلپذیر

 1. سعی کنید با نورپردازی، فضای روشن‌تری را برای مشتری فراهم کنید تا دست او برای انتخاب باز باشد. خیلی نباید مغازه شما تاریک باشد و مشتری نتواند وسایل مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کند. از نورپردازی مناسب برای روشن کردن فضای داخلی و برجسته کردن محصولات هم می‌توانید استفاده کنید. نباید نور در محیط هم خیلی خیره‌کننده و سردرگم‌کننده باشد.
 2. از رنگ‌های روشن و شاد برای دیوارها و سقف استفاده کنید. این کار سبب بزرگ‌تر شدن دکوراسیون سوپر مارکت کوچک شما می‌شود و از سمت دیگر فضای خوشایندتری را برای رفت و آمد مشتری به داخل مغازه شما فراهم می‌کند.
 3. از گیاهان برای ایجاد فضایی طبیعی و آرامش‌بخش در محیط کمک بگیرید. در صورتی که تمام قفسه‌های شما از اقلام مصرفی پر شده است، می‌توانید درب ورودی را با گل‌های زینتی دیزاین کنید.
 4. از موسیقی ملایم برای ایجاد فضایی آرامش‌بخش استفاده کنید. سعی کنید صدای موسیقی خیلی زیاد نباشد تا باعث آزار مشتری‌ها نشود.
نورپردازی تاکیدی در دکوراسیون سوپرمارکت کوچک
استفاده از نورپردازی تاکیدی در دکور مغازه سوپر مارکت

ایده‌های دکوراسیون خلاقانه

 • به شما برای کمتر شدن هزینه‌های دکوراسیون سوپر مارکت کوچک توصیه می‌کنیم از وسایل بازیافتی استفاده کنید. از پالت‌های چوبی، جعبه‌ها و سایر مواد بازیافتی برای ایجاد قفسه‌ها، میزها و دکورهای منحصر به فرد می‌توانید با خلق ایده‌های جدید کمک بگیرید.
 • شما اگر در یک شهر توریستی و در نقطه‌ای مناسب از شهر قرار دارید، می‌توانید از آثار هنری محلی برای تزئین دیوارها و ایجاد حس تعلق خاطر به شهر خود استفاده کنید.
 • فضایی کوچک برای نشستن و استراحت مشتریان ایجاد کنید. چرا که ممکن است برخی از مشتریان شما مسن باشند و کهولت سن به آن‌ها اجازه سرعت عمل سریع را ندهد.
 • خلاق باشید و در سوپر مارکت خود کلاس‌های آشپزی، مزه کردن غذا و سایر رویدادها را برای جذب مشتریان جدید و ایجاد حس شور و نشاط برگزار کنید.

هزینه چیدمان سوپر مارکت

هزینه چیدمان سوپر مارکت شما به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها مساحت مغازه است. به طور کلی، باید برای هر متر مربع سوپرمارکت کوچک خود بین ۱۰۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ تومان پیش‌بینی کنید. این بودجه شامل هزینه‌های مواد، نیروی کار و مجوزها می‌شود.

 • سوپرمارکت‌های بزرگ‌تر به طور طبیعی به مصالح و نیروی کار بیشتری نیاز دارند و در نتیجه هزینه بیشتری برای شما خواهند داشت.
 • هزینه‌ها در مناطق مختلف می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. این تفاوت‌ها به دستمزد کارگر، جابجایی مصالح و موارد دیگر مربوط می‌شود.
 • مواد مورد استفاده برای قفسه‌بندی، کفپوش، نورپردازی و سایر اجزا می‌تواند از نظر قیمت به طور قابل توجهی متفاوت باشد. هر چقدر که دکور لوکس‌تری را مد نظر داشته باشید، هزینه بیشتری را باید در نظر بگیرید.
 • دکوراسیونی که شامل عناصر سفارشی یا کارهای هنری باشد، هزینه بیشتری نسبت به یک دکوراسیون ساده خواهد داشت.
مغازه کوچک با هزینه دکوراسیون کمتر

هزینه‌های دکوراسیون سوپرمارکت کوچک

 • سوپرمارکت کوچک (۱۰۰ متر مربع): ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • سوپرمارکت متوسط (۲۰۰ متر مربع): ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • سوپرمارکت بزرگ (۵۰۰ متر مربع): ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

کلام آخر در مورد دیزاین سوپر مارکت

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، برای دکوراسیون سوپرمارکت کوچک هر چقدر فضای کمتری داشته باشید، کار سخت‌تر می‌شود اما هزینه شما نیز کمتر خواهد شد. برای کاهش هزینه‌های این دکوراسیون به شما توصیه می‌کنیم:

 • از مواد بازیافتی یا بازسازی‌شده برای دکور فضای بیرون مغازه استفاده کنید.
 • خودتان برخی از کارها را انجام دهید تا خیلی هزینه نیروی کار به شما تحمیل نشود.
 • از یک طراح داخلی برای ایجاد یک طرح استفاده کنید که هم کاربردی و هم مقرون به صرفه باشد.
 • در آخر هم با مقایسه قیمت‌ها از چندین پیمانکار بهترین و کم‌هزینه‌ترین مشاوره را برای خود برنامه‌ریزی کنید.

ایران لایت اینجاست تا به شما در طراحی و نورپردازی سوپر مارکتتان کمک کند. ما سال‌ها تجربه در این زمینه داریم و می‌دانیم که چه چیزی برای یک سوپر مارکت خوب لازم است.

همین الان با ایران لایت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

مکعب طلایی ایران لایت
تیم تولید محتوای ایران لایت

ما به عنوان تیم تولید محتوای ایران لایت، تلاش خودمان را می‌کنیم تا بهترین و کاربردی ترین محتوا‌ها را برای شما بنویسیم. تنها داشتهٔ ما، توجه شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه لایت
با بخش های مختلف فروشگاه لایت آشنا شوید.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

پیدا کردن راحت محصول با
دسته بندی محصولات
کمک گرفتن از مشاوران لایت در
پشتیبانی
انتخاب بهتر با
بررسی محصولات
در دسترس بودن خدمات در
حساب کاربری