ایران لایت

نورپردازی شوروم( show room ) چه اهمیتی دارد؟

نورپردازی شوروم چگونه است؟
آنچه در این مقاله می‌خوانید...

کسانی که می خواهند سبک متمایزی را وارد کسب و کار خود کنند به سمت برپایی شوروم های حرفه ای می روند. باید بگویم شوروم ها فروشگاه های بسیار بزرگی هستند که محصولات تولیدی افراد در هر صنفی را برای فروش به نمایش می گذارند. در این بستر مشتری شرایط برای بازدید و لمس وسایل را دارد و امکان خرید به صورت حضوری برای او فراهم می شود. عموماً شوروم ها در طی دسته بندی های متمایزی با دیزاین های متفاوت به تصویر کشیده می شوند. این سبک از فروش می تواند برای معرفی محصولاتی نظیر مبلمان، اتومبیل، لباس، گل و گیاه، کتاب، محصولات ساختمانی، تجهیزات پزشکی و مواردی از این دست باشد. پس بدون شک برای معرفی برند شما نیاز است در این فضا حسابی به نورپردازی و دیزاین اهمیت داده شود. نورپردازی شوروم در قدم اول در این اولویت قرار دارد چرا که سبب متمایزتر دیده شدن شما می شود. بر همین اساس در ادامه می خواهیم در مورد مزیت های این امر و راهکارهایی که برای این منظور به آن نیاز است مطالبی را با شما عزیزان در میان بگذاریم. پس اگر فروشگاه سرشناسی هستید و قرار است نام تجاری خود را از این راه پر آوازه تر معرفی کنید با ما همراه باشید.

 چرا نورپردازی شوروم ها اهمیت دارد؟

 از آنجایی که نورپردازی سبب بهتر دیده شدن وسایل در معرض نمایش می شود، باید بگویم از هر ترفندی برای این به تصویر کشیدن باید بهره گرفته شود. در شوروم‌ها نمونه های متمایزی از نورپردازی به کار گرفته می شود که این خدمات توسط ایران لایت از نورپردازی نما تا نورپردازی شوروم داخلی دنبال می شود. برای برپایی یک شوروم متفاوت در حوزه کسب و کار خود با ما همراه شوید تا خاص تر از همیشه دیده شوید.

نور های مصنوعی برای شوروم ها

 در قدم اول باید بدانیم برای بیشتر شوروم ها از نورهای مصنوعی استفاده می شود. چرا که با در نظر گرفتن نوع محصول به صورت نقطه ای، خطی یا عمومی تصویر سازی آن کالا و خدمات دنبال می شود. بر فرض برای به نمایش گذاشتن بهتر خودرو نور به صورت نقطه ای دنبال می شود. برای نورپردازی شوروم لباس سعی می‌شود نور به صورت عمومی در کل فضا تابیده شود. در آخر هم برای کیف و کفش و سایر وسایل کوچک از نورپردازی خطی بر روی قفسه ها و شلف ها کمک می‌گیرند. پس اگر نور طبیعی خورشید را در محل برای نورپردازی شوروم خود ندارید باید از نورهای مصنوعی کمک بگیرید. انواع نورپردازی های مصنوعی با لامپ های عنوان شده دنبال می شود.

  • لامپ‌های هالوژن کوارتز-تنگستن
  • لامپ‌های فلورسنت بخار جیوه
  • لامپ‌های متال هالاید
  • لامپ‌های رشته ای
  • لامپ‌های LED
استفاده از نور های مصنوعی متفاوت در نورپردازی شوروم

نورپردازی با روش خطی

 از تکنیک خطی چه در یک سطح وسیع چه در یک بخش کوچک برای جذابیت بیشتر در محیط استفاده می شود. تصور کنید که در قسمت بالا و پایین یک شلف، نورپردازی خطی انجام شده است. آیا محصولی که روی شلف قرار دارد بهتر دیده نمی شود؟ یا اینکه از چوب لباسی های آویز لباس به صورت خطی در شوروم استفاده کرده اید. اینکه در همان مسیر روی سقف نورپردازی شوروم خطی دنبال شود به تصویر سازی بهتر آن شوی لباس کمک نمی کند؟ پس نورپردازی به روش خطی با لامپ های ال ای دی سبب می شود تا وضوح در کار بهتر دنبال شود.

چراغ های خطی

 این چراغ ها در سایزهای متمایز و در دو نمونه لبه دار و بدون لبه در بازار وجود دارد.

چراغ خطی توکار لبه دار: دارای لبه‌هایی در بدنه به اندازه یک سانتی متر است و بر روی دیوار یا سقف قرار می‌گیرد.

چراغ خطی توکار بدون لبه: بدنه اش کاملاً در سقف یا دیوار پنهان می شود به همین دلیل چراغ در مراحل اجرای سقف باید نصب گردد تا پس از گچ کاری و نصب کاملاً صاف و یکدست گردد.

چراغ خطی آویز

 از سقف به صورت کابلی یا تلسکوپی آویز می شوند و با کمک کابل‌ها یا زنجیر روند نصب آن ها دنبال می شود. نور متمرکزتر برای نورپردازی شوروم های خاص، روشنایی خیلی خوب با فوکوس بیشتر و روش نصب آسان از مولفه های بارز این چراغ محسوب می شود.

چراغ خطی آویز یک طرفه

 همان طور که از نام چراغ مشخص است منبع نوری یک ردیف ماژول در پایین چراغ است و نور از سمت بالا به زمین می تابد.

چراغ خطی آویز دو طرفه

 دو ردیف ماژول در بالا و پایین چراغ است که نور هم‌زمان به سقف و زمین تابیده می شود.

نورپردازی خطی دو طرفه در شوروم

چراغ خطی دفنی

 این چراغ ها روی زمین و بدون لبه در بین سرامیک یا پارکت جای داده می شوند. داشتن شیشه های نشکن، مقاومت بسیار بالا در برابر اصطکاک و نورپردازی متفاوت از ویژگی های این چراغ است.

نورپردازی تأکیدی

 شما از این نورپردازی می توانید برای تمرکز و تأکید در بخش خاصی از شوروم استفاده کنید. به عنوان مثال کانتر مربوط به دورهمی های کاری را با نورپردازی رنگ بنفش که هارمونی رنگی متمایزتر از کل سالن را دارد دنبال کنید. یا اگر قرار است یک محصول را خاص تر به نمایش بگذارید با کمک گرفتن از چراغ‌های خطی، چراغ‌های ریلی یا چراغ‌های اسپات لایت آن قفسه یا آن میز کار را نشان دهید. این نوع نورپردازی شوروم اغلب برای محصولات خاص و گران قیمت به کار گرفته می‌شود و کمک می‌کند جلوه‌های محصول بیشتر به چشم مشتری بیاید. این نورپردازی خود به سه بخش دسته بندی می شود.

تکنیک هایلایت

 برای اینکه بتوانیم محصولاتی را با جهت دهی نور متمایزتر به تصویر بکشیم تکنیک هایلایت به کار گرفته می شود. در این نوع نور کنتراست میان روشنایی و تاریکی به وجود می آید. از چراغ های ریلی برای این نور جهت دار به منظور درخشندگی بیشتر اشیا استفاده می شود.

استفاده از تکنیک هایلایت در نورپردازی شوروم

تکنیک کنتراست

 برای اینکه تضاد بین روشنایی و تاریکی به شکل تأکیدی به نمایش گذاشته شود، نیاز است با استفاده از چراغ‌های خطی یا برخی چراغ‌های اسپات لایت و دان لایت و یا مولتی ترک در میان مناطق روشن و تاریک در شوروم این تضاد شبیه یک الماس درخشنده برای محصولی خاص به نمایش گذاشته شود.

تکنیک پرتو باریک

 با کمک چراغ‌های اسپات لایت و دان لایت سعی می شود تا اجسامی که به صورت سه بعدی هستند و قرار است بهتر نمایش داده شوند در شعاع مناسبی از نور تمامی زوایای خود را به تصویر بکشند. باید بگویم نورپردازی شوروم امری بسیار تخصصی است که بهتر است برای ارائه بهترین نوع تصویرسازی از متخصصین فن که پیشنهاد ما ایران لایت است در این زمینه یاری گرفته شود.

کلام آخر در مورد دیزاینی به سبک شوروم

همان طور که در مقاله پیش رو مطالعه کردید تفاوتی نمی کند که قرار است خدمات خود را به صورت آفلاین یا آنلاین به تصویر بکشید. چرا که پیش نمایش اولیه است که نظر مخاطب را قرار است به خود جلب کند. پس همان طور که به دیزاین وب سایت فروشگاهی خود اهمیت می دهید باید به نورپردازی شوروم برپا شده خود هم جانی برای به ظهور رسیدن ببخشید. نگران این موضوع هم نباشید که نورپردازی بار مالی شما را بالا می برد چرا که تحولات صنعت تولید لامپ و ظهور ال ای دی‌ها به عنوان یک منبع نوری کم مصرف از هزینه سر سام آور مصرف برق، شما را دور نگه می دارد. مهمترین بخش از هر نمایشی نورپردازی آن است که تنها در صورت وجود نور کافی و تنظیم شده قابلیت به تصویر کشیدن متمایز محصولات شما را دارد. پس نورپردازی شوروم، اصلی جدا نشدنی از این کسب و کار متمایز محسوب می شود. پس برای رسیدن به یک نورپردازی متمایز با ایران لایت ارتباط برقرار کنید.

مکعب طلایی ایران لایت
تیم تولید محتوای ایران لایت

ما به عنوان تیم تولید محتوای ایران لایت، تلاش خودمان را می‌کنیم تا بهترین و کاربردی ترین محتوا‌ها را برای شما بنویسیم. تنها داشتهٔ ما، توجه شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه لایت
با بخش های مختلف فروشگاه لایت آشنا شوید.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

پیدا کردن راحت محصول با
دسته بندی محصولات
کمک گرفتن از مشاوران لایت در
پشتیبانی
انتخاب بهتر با
بررسی محصولات
در دسترس بودن خدمات در
حساب کاربری